KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15339346
nr 1533 9346
Olle Krantz
(1906-1999), Sverige
Oljemålning, "Dam i grönt", Tempelgården Visingsö. Signerad, daterad 1973. Olja på duk, 75x65 cm, yttermått inklusive ram: 77x68
Olle Krantz, svensk målare född 1906, död 1999.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 10 april 2023
kl 20:54:46
600 kr
1.200 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)